23 січня 2021 року о 15:00, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відкрилася камерна виставка офортів ізраїльського художника Йосипа Капеляна, якому 4 липня 2021 року виповнюється 85 років. На виставці представлені 14 офортів художника із серій: «Книга Есфір» (2008), «Фантазія» (2009), «Древній Єрусалим» (2009), «Ангели» (2006). Офорти виконані на білому папері з авторським вензелем, в техніці сухої голки. Офорти були подаровані художником музею в 2014 році. Даруванню сприяла Галина Подольська, мистецтвознавець, філолог, письменниця, поет, яка брала участь у виданні каталогу «Офорти Йосипа Капеляна», випущеного Одеським Будинком-Музеєм імені М. К. Реріха в серії «Колекції. Колекціонери».
Йосип Капелян народився в 1936 р. в Бобруйську (Білорусь). Закінчив Ленінградське художньо-графічне педагогічне училище, Вітебський педагогічний інститут (художнє відділення), Мінський театрально-художній інститут (факультет графіки). З 1962 р. Йосип Капелян – член Спілки художників СРСР. Працював в станковій та книжковій графіці в техніці ліногравюри, офорту та літографії (як художник у видавництві оформив понад 130 книг), а також в жанрах плаката і акварелі.
Художник з 1980 року живе і працює в Ізраїлі. З 1981 року чверть століття життя художника пов’язані з роботою графіком в Інституті археології Тель-Авівського університету. З 1987 по 2005 р. Йосип Капелян — в числі засновників і активних учасників легендарної села художників Са-Нур (дослівно — «неси світло») в Самарії. У 1999 році вийшла в світ монографія мистецтвознавця Міріам Ор «Йосип Капелян. Мистецтво, Реальність і Містицизм», що включає 1469 чорно-білих і 115 кольорових репродукцій робіт художника. У 2004 році в Польщі був випущений альбом «Вибрані видатні єврейські художники». З нині проживаючих в Ізраїлі художників лише троє увійшли в нього. Один з них — Йосип Капелян. Починаючи з 1962 року, Йосип Капелян — автор 36 персональних і учасник 186-ти групових художніх виставок в СРСР, Ізраїлі, Росії, Україні та інших країнах. Роботи І. Капеляна відзначені численними дипломами, знаходяться в зібранні Національного художнього музею Республіки Білорусь, Новосибірського художнього музею, Музею родини Реріхів в Санкт-Петербурзі, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха, в Музеї природи в Єрусалимі, в приватних колекціях багатьох країн світу.