ВІДКРИТТЯ ФОТОВИСТАВКИ «СКАРБ ЄРУСАЛИМА — ЄРУСАЛИМСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА БІБЛІОТЕКА» // 24 жовтня 2021 р. о 18:00//

Неділя 24 жовтня 2021 18:00
Неділя 24 жовтня 2021 20:00
otkrytie-fotovystavki-sokrovishche-ierusalima

24 жовтня 2021 року, о 18:00, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відкриється виставка до 30-річного Ювілею Єрусалимської Муніципальної Російської Бібліотеки «СКАРБ ЄРУСАЛИМА ЄРУСАЛИМСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА БІБЛІОТЕКА».

В рамках виставки виступить директор Єрусалимської Муніципальної Російської Бібліотеки Клара Ельберт та численні друзі бібліотеки та Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха.

У видавництві «Філобібон» вийшов двотомник «Сторінки історії», що розповідає про 30 років життя Єрусалимської Муніципальної Російської Бібліотеки. Редакційна колегія під керівництвом Леоніда Юніверга на 650 сторінках розмістила величезну кількість історій та сотні фотографій. Стаття головного редактора журналу «Ліга Культури» Тетяни Слонімської присвячена співпраці бібліотеки з Одеським Будинком-Музеєм імені М. К. Реріха.

Вперше директор Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха Олена Петренко виступила в стінах Єрусалимської міської російської бібліотеки 12 червня 2013 року, представила видання Одеського Будинку-Музею ім. М. К. Реріха і передала їх в дар бібліотеці в руки засновниці та директора бібліотеки Клари Ельберт. Цікаво, що обидві справи: і бібліотека в Єрусалимі, і майбутній музей в Одесі розпочались цими жінками в один і той же час в 1990 році та починали вони з малого. В одному інтерв'ю Клара Ельберт каже: «Мені дали кімнатку в шість квадратних метрів, і туди почали приходити люди. Я працювала безплатно, на добровільних засадах, як і всі, хто незабаром почав мені допомагати. А в 91-му нас «удочерив» Сіоністський форум, громадська організація для допомоги новим репатріантам на чолі з Натаном Щаранським. Нами «займалася» його мама, яка дуже багато зробила для бібліотеки. І ще нам дуже допомагав Юрій Штерн, нехай буде благословенна його пам'ять».

Спадають на думку слова Ріхарда Рудзітіса про М. К. Реріха: «Коли Реріх в 1921 році в Нью-Йорку в майстерні, що складається лише з однієї кімнати, закладав основу свого Інституту Об'єднаних Мистецтв, у нього ще не було ні коштів, ні інших можливостей втілити в життя свої великі плани. Але у нього був ентузіазм, вогняне серце і велика віра в майбутнє. На його переконання, не обставини, але вогняне устремління людини, як магніт, притягує до нього всі найкращі можливості».

Так, ми є свідками правдивості цих слів. За тридцять років в стінах бібліотеки розгорявся вогонь творчості та об'єднував людей, зайнятих культурним будівництвом. Розгорнута виставка дає уявлення про життя бібліотеки протягом 30 років, перед нами постають:директор і засновник бібліотеки Клара Ельберт, поет Андрій Вознесенський, режисер Юрій Любимов, поет Юлій Кім, актриса Дина Тумаркіна, письменник Едуард Тополь, сходознавець і письменник Чингіз Гусейнов, каліграф Шмуель Вольфман, книговидавець Леонід Юніверг, президент Міжнародної асоціація Ізраїль — Азербайджан «АзІз» Лев Співак, письменник, керівник Єрусалимського відділення «АзІз» Олександр Аграновський, доктор філології Галина Подольська, директор Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха Олена Петренко, головний редактор журналу «Ліга Культури» Тетяна Слонімська, і багато інших чудових людей, залучених і обігрітих душевним ставленням Клари Ельберт. У бібліотеці панує доброзичлива і турботлива атмосфера, Клара особисто сповіщає всіх про майбутній вечір, дає оголошення на радіо KAN REKA, в газети Ізраїлю, щоб якомога більше людей залучити та познайомити між собою. Так неодноразово при її сприянні вечори відвідувала депутат муніципалітету Єрусалиму Марина Кінцева, а на відкритті  вона завжди сама дбайливо готує зал зустрічі, створює дуже привабливу атмосферу, де хочеться ділитися думками. На завершення незмінно організовує чаювання для корисної бесіди й знайомства присутніх. Так, природньо, друзі бібліотеки Клари Ельберт стали друзями директора Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха Олени Петренко та авторами журналу «Ліга Культури», головний редактор Тетяна Слонімська. Особливо дорого, що Клара Ельберт прийняла в дар від Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха Прапор Культури. Микола Реріх писав: «Де Культура, там і Мир. Там і подвиг, там і правильне рішення найважчих соціальних проблем. Культура є накопичення найвищої Благодаті, найвищої Краси, найвищого Знання».

За вісім років співпраці директор Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха Олена Петренко разом з Тетяною Слонімською провели десятки тематичних вечорів, презентацій музейних видань, численні виставки репродукцій робіт М. К. Реріха та його учня Б. О. Смирнова-Русецького, українських художників: Олени Саченко, Надії Мартиненко, Оксани Корнієнко, Людмили Туржанської, Анатолія та Галини Кравченків при повному сприянні та підтримці вельмишановної Клари Ельберт! Успіху Вам і Вашій бібліотеці!

Хочеться закінчити словами М. К. Реріха, зверненими до Конвенції бібліотекарів в Нью-Йорку, в 1930 році: «Кожен бібліотекар є другом і художника, і вченого. Бібліотекар — перший посланець краси та знань. Адже саме він відкриває Ворота і здобуває з мертвих полиць таємне слово просвітлення шукаючого духу. Ні каталоги, ні описи не можуть замінити бібліотекаря. Любляче слово та вміла рука створюють справжнє диво просвіти. Ми наполягаємо на тому, що краса і знання є основою всіх культур і що вони змінюють всю історію людства. Це не сон. Ми можемо простежити це на перших сторінках історії. Безсумнівні факти говорять нам про те, як з первісних часів весь прогрес, усе щастя, все просвітлення людства складалися з краси та знань».Репортаж Одеського видання «Таймер» про виставку.


Підпишіться на наш Youtube та дізнавайтеся першими про нові відео на каналі!

  Підписатися!


Часткове або повне використання матеріалів сайту дозволяється тільки за умови посилання або прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті, доступне для пошукових систем.