ВИСТАВКА «ТЯЖІННЯ» ОБ'ЄДНАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ХУДОЖНИКІВ ІЗРАЇЛЮ //31 серпня 2021 р., о 16:00//

Вівторок 31 серпня 2021 16:00
Вівторок 31 серпня 2021 18:00
Выставка новых поступлений «Притяжение»

31 серпня 2021 року, о 16:00, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відкриється виставка «ТЯЖІННЯ».

На виставці «Тяжіння» представлені роботи ізраїльських художників, що надійшли до зібрання Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха при спільному проекті з Об'єднанням професійних художників Ізраїлю. Автор ідеї та концепції проекту, дарувальник — Галина Подольська, доктор філологічних наук, член Правління Об'єднання професійних художників Ізраїлю. Виставка «Тяжіння» знайомить глядача з роботами живопису і графіки ізраїльських художників написаними як в Ізраїлі, так і під час їх проживання в СРСР.

В програмі відкриття виставки:

  • Музичне вітання піаніста Георгія Кожухаря.
  • Презентація двох проектів-дарів Одеському Будинку-Музею імені М. К. Реріха «ТЯЖІННЯ» та «ГЕФСІМАНІЯ ВАЛЕРІЯ ЩЕТИНІНА». Представить роботи художників дарувальник Галина Подольська.

У своєму вітальному листі, голова Об'єднання професійних художників Ізраїлю, Анна Зарницька вітає директора Олену Петренко і співробітників Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха з 20-річним ювілеєм і зазначає:

«Партнерські відносини нашої організації з Одеським Будинком-Музеєм імені М. К. Реріха це теж особлива сторінка в творчому житті нашої організації, оскільки завдяки вашому музею Об'єднання професійних художників Ізраїлю вперше заявило про себе як про організацію в міжнародному музейному просторі. Це стало поштовхом для організації нових проектів з музеями різних країн, з якими наші художники пов'язані з народженням і отриманого професійної освіти. Для художника музей — це гарантія того, що його твір не загубиться в вічності. Для наших художників дуже важливим є усвідомлення, що їх роботи експонуються по світу як роботи з колекції Одеського Будинку-Музею імені М. К. Реріха — це імена членів Об'єднання професійних художників Ізраїлю. Ми щиро дякуємо вам за співпрацю. Авторитет музею, в якому займаються вивченням творчої спадщини М. К. Реріха, незаперечний для наших художників. Бажаємо вашому музею процвітання та успіхів у його благородній місії на благо розвитку міжнародних культурних зв'язків з Ізраїлем.»

На виставці «Тяжіння» виставлені:

Натюрморт «Гранатові плоди» Андрія Чибісова (1967 р.н., Макіївка), робота «Соняшники Ізраїлю» Михайла Шапіро (1961 р.н.,  Миколаїв), барел'єф скульптора «Гефсіманія» Валерія Щетиніна, творчість Андрія Соф'їна (1962 р.н., Пермь) представлено двома пейзажами: «Бейт-Гаміль», «Голани»,  святі міста Ізраїлю: Тверія, Цфат, Єрусалима відображені в роботах Людмили Беренштейн (1951 р.н., Ашхабад) «Тверія-1», «Тверія-2», Андріана Жудро (1965 р.н., Барановичі) «Цфат» і Анни Зарницької (1964 р.н., Іркутськ) «Єрусалим», також робота Анатолія Баратинського (1962 р.н., Уфа) «Згадуючи Росію. Ялинка», два пейзажа: «Вид на Хермон», «Ашдод. Лахиш» Анатолія Мітли (1964 р.н., Ялта), дві роботи невідомого автора і перлиною виставки стали офорти одесита Олександра Постеля (19041989) післявоєнного періоду з видами Одеси, інших міст та природи.

До відкриття можна приєднатися за посиланням: https://youtu.be/gUQxYZFtzsQ