Завітайте до нас!
Ми працюємо кожного дня
з 10:00 до 18:00
Вихідний: понеділок
12 серпня 2020 р., в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відбудеться лекція, присвячена 189-річчю від дня народження Олени Петрівни Блаватської (1831-1891) — нашої великої співвітчизниці, філософа, письменниці, просвітниці, засновниці Теософського товариства. Лектор — директор Одеського Будинку-Музею ім. М. К. Реріха Петренко Олена Григорівна.
Життя і творчий доробок О. П. Блаватської є предметом наукового дослідження, яке проводить Будинок-Музей імені М. К. Реріха в Одесі. Так, в 2003 році музеєм видано книгу «О. П. Блаватська. Від Нью-Йоркського кореспондента» (Листи О. П. Блаватської до одеської газети «Правда»). У травні 2011 року, до 120-річчя Пам’яті О. П. Блаватської, вийшло друге, доповнене видання цієї книги з додатком, в серії «Архіви. Дослідження», випуск 8. У 2006 році в серії «Співдружність», була опублікована книга краєзнавця, письменниці, бібліографа Ольги Богданович «Блаватська і Одеса». Дане видання продовжує серію «Архіви. Дослідження» і є дев’ятим випуском в серії.
О. П. Блаватська була пов’язана з Україною протягом всього життя. Так, в Катеринославі (сучасному Дніпрі) вона народилася 31 липня (12 серпня за н. ст.) 1831 року. Навесні 1835 року у віці 3,5 років маленька Олена вперше приїхала до Одеси з матір’ю, О. А. Ган, відвідати бабусю — княжну Олену Павлівну Довгорукову, одну з найосвіченіших жінок Європи XIX століття, та діда — таємного радника Андрія Михайловича Фадєєва.
Родина Фадєєвих переїхала до Одеси в 1834 році з Катеринослава, оскільки її батько був призначений членом Опікунського комітету іноземних поселенців південного краю Росії. У червні 1842 року в Одесі померла письменниця О. А. Ган — мати О. П. Блаватської, вона була похована на Першому християнському кладовищі в Одесі, варварськи знищеному в 1934 році.
В Одесі народилася молодша сестра О. П. Блаватської — Віра Петрівна, після одруження Желіховська, відома письменниця. Надія Андріївна Фадєєва, також письменниця, — улюблена тітка О. П. Блаватської, жила в Одесі та очолювала перше Теософське Товариство, засноване в Росії. У 1858 та 1872 роках Олена Петрівна відвідувала Одесу, жила у своєї тітки Катерини Андріївни Вітте — матері міністра фінансів Росії С. Ю. Вітте. Одеський період життя докладно описаний в книзі Ольги Богданович «Блаватська і Одеса».
Підпишіться на наш Youtube та дізнавайтеся першими про нові відео на каналі!
Завітайте до нас!
Ми працюємо кожного дня
з 10:00 до 18:00
Вихідний: понеділок