ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ ЛЮДМИЛИ ПЕТРЕНКО «НІКОЛИ НЕ ПІЗНО» //4 грудня 2021 р., 12:00//

Субота 4 грудня 2021 12:00
Людмила Петренко

4 грудня 2021 р., о 12:00, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відкриється виставка живопису Людмили Петренко «НІКОЛИ НЕ ПІЗНО».

«Ніколи не пізно здійснити мрію всього свого життя. Геолог-розвідник, вийшовши на пенсію, вирішила стати художником. Народилася Людмила в 1944 році в місті Білгород (РРФСР) в офіцерській родині. До школи пішла в м. Красноводськ в Туркменії, закінчила її в 1961 році в м. Плесецьк. У 1963–1968 роках навчалася у Московському геологорозвідувальному інституті. Працювала в підземних рудниках Забайкалля. З 1980 р. проживає в Одесі, до квітня 2021 року працювала на Причорноморському геологорозвідувальному підприємстві.

Остаточний вихід на пенсію не став трагедією як у більшості пенсіонерів, а навпаки – поштовхом для реалізації мрії. Життя часом диктує практичний вибір, грошові професії, а душа тягнеться до музики, фарб, віршів, збирання книг. Спочатку офіцерська частка батька, а потім і робота геологом зробила долю Людмили Петренко як одну велику подорож Євразією. Розкішні піски Каракумів, стрункі величезні лапчасті ялинки, що під снігом згиналися до самої землі. Карпати, Чорне море, Байкал, Забайкальська тайга з брусницею та грибами, космічний Плесецьк. Міста не підкорили Людмилу Петренко і вона залишилася вірною дорогам і природі. Усе це лягло основою її творчості. Сім років тому Людмила викинула телевізор, купила фарби і почала писати картини. За зразок брала творчість Ігоря Сахарова, Сергія Андріяки, Ольги Базанової, Боба Росса та Гаррі Дженкінса, самостійно напрацьовувала техніку. Від боязких кроків до перших персональних виставок творчість Людмили Петренко це свого роду соціальний проект, де процес важливіший за результат, де творчість як приклад іншим: «Живи, Радій, Малюй!!! Ніколи не пізно стати художником».

Картини Людмили Петренко знаходяться в колекції Лебединського художнього музею (етюд «Будиночок Малевичів») та в приватних колекціях Одеси, Москви, Гамбурга, Смоленська, Нижнього Новгорода, Конотопу та Сум». Костянтин Аленінський, художник, радник із культури губернатора Сумської області.